درحال بارگذاري...
${resourceTitle}
7956 Viewed

کارآفرینی به شیوه دکتر علی شاه حسینی : بنیانگذار موسسه‌های زبان ملل ، کیش نو و آینده

یادگاری‌، رضا 1357 - , سنایی‌ فرد، مهشید 1358 -

 1. شرح مسئولیت:نویسندگان رضا یادگاری ، مهشید سنایی‌ فرد
 2. محل نشر: تهران    ناشر: جهان دانش    سال نشر: 1390   
 3. مشخصات ظاهری: 96ص
 4. یادداشت:کتابنامه
 5. خلاصه/چکیده:در دهه های پایانی قرن بیستم با گذر از اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی تحولاتی در تکنولوژی نوین رخ داد. جامعه ای بر پایه علم، دانش و اطلاعات جایگزین جامعه عصر صنعتی شد و جامعه اطلاعاتی نام نهاده شد. اهمیت کار آفرینی در کشورها، تنها به خاطر مساله اشتغال نیست ، بلکه فعالیت های اقتصادی کوچک است که رشد کرده و توانسته اند سهمی عمده از فن آوری روز و در نتیجه ثروت و درآمد تمام دنیا را به خود اختصاص دهند و نقشی در توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه خود داشته باشند.
  هدف از تهیه و گردآوری این مجموعه بررسی و شناسایی ویژگی افراد خلاق و کارآفرینی است که با سخت کوشی و تلاش مضاعف خود الگویی موفق در راه رسیدن به اهداف والای خود بوده اند. آنان می توانند برای سایر افراد جامعه نیز راهنمای بزرگی باشند تا در عرصه های مورد علاقه خود در جامعه، به خواسته های خود، پیشرفت و رونق صنعت و تجارت ایران همواره کوشا باشند.
  مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف و همکارانش در راستای این الگوسازی‌ ها در جامعه ایرانی مجموعه ی یک صد جلدی کار آفرینان بزرگ ایرانی را به نگارش درآورده است تا با انتقال نکات مهم و لازم به ذکر آنها به نسل جوان از آنان نسلی توانمند و کارآفرین ساخته و به منصه ظهور برساند.
  در این کتاب از آقای دکتر علی شاه حسینی، بنیانگذار موسسههای زبان ملل، کیش نو و آینده، بعنوان یک کارآفرین موفق صحبت شده است.
  کتاب شامل سه فصل است. در آغاز، پیشگفتاری از مرکز کار آفرینی دانشگاه صنعتی شریف و مبحث بعدی آن "چراغ سبز" می باشد. فصل اول، تاریخچه زبان و ادبیات انگلیسی. فصل دوم، زندگی و روزگار دکتر علی شاه حسینی و فصل آخر به تحلیل عوامل موفقیت بنیانگذار موسسه های زبان ملل، کیش نو و آینده اشاراتی شده است.
 6. یادداشت:این کتاب با شماره راهنمای HB 615 .S5 .Y3 در کتابخانه دانشگاه صنعتی شریف موجود است
 7. یادداشت:این کتاب برای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف تهیه شده است
 8. یادداشت:گنجینه
 9. توصیفگرها:
 10.     موفقیت در کسب و کار  
 11.     کارآفرینی -- ایران -- سرگذشتنامه
 12. شناسه افزوده: سنایی‌ فرد، مهشید 1358 -