درحال بارگذاري...
${resourceTitle}
3590 Viewed

نانو بیوالکترونیک: مبانی و کاربردها

سیم‌ چی، عبدالرضا 1347 -

 1. معرفی:
 2. در سال های اخیر، ترکیب علم و فناوری در حوزه های زیست فناوری، نانو و الکترونیک حوزه جدیدی به نام نانوبیوالکترونیک را پدید آورده است. از اثرات شگرف این حوزه می توان به مواردی همچون رفع آلودگی های زیست محیطی ناشی از استفاده از ادوات فناورانه، بهبود کیفیت محصولات غذایی، تشخیص سریع و ارزان بیماری ها با استفاده از روش های تصویربرداری مدرن، افزایش توانایی معلولان، توسعه نسل جدید تسلیحات جنگی، تصویربرداری امنیتی برای شناسایی افراد و کالاها، و توسعه و ساخت ادوات الکترونیکی با ویژگی های جدید مانند حجم ذخیره بالا، سرعت بالای پردازش داده ها، و ابعاد بسیار کوچک اشاره نمود.
  حوزه نانوبیوالکترونیک کاربردهای زیادی دارد و شامل حوزه های وسیعی در صنایع غذایی، کشاورزی، پزشکی، تصویربرداری، زیست شناسی، و امنیت ملی می شود و سرمایه گذاری های کلانی توسط دولت ها در سراسر جهان در زمینه تحقیقات و پیشرفت این حوزه انجام شده است. کاربردهای روزافزون و بسیار وسیع حوزة نانوبیوالکترونیک باعث شده است که این حوزه جزو اولویت های پژوهشی و تدوین نقشه راه فناوری بسیاری از کشورها قرار گیرد.
  کتاب حاضر در هفت فصل با عناوین ذیل تنظیم شده است: فصل اول؛ مقدمه، فصل دوم؛ حسگر زیستی، فصل سوم؛ نانوبیوالکترونیک ملکولی، فصل چهارم؛ آزمایشگاه روی تراشه، فصل پنجم؛ بیونیک و بیو انفورماتیک، فصل ششم؛ تصویربرداری، فصل هفتم؛ اندام های مصنوعی .
 3. ناشر: تهران : دانشگاه صنعتی شریف، موسسه انتشارات علمی , 1394
 4. 590ص. : مصور ،جدول ،نمودار
 5. یادداشت:این کتاب با شماره راهنمای TP 248 .25 .N35 .S45 در کتابخانه دانشگاه صنعتی شریف موجود است
 6. کلمات کلیدی:
 7. نانوتکنولوژی ؛ فراساختار (زیست‌ شناسی) ؛ نانوالکترونیک
 8. شابک:9789642081585

 فهرست محتوای دیجیتالی

 فهرست مطالب

اين منبع فهرست مطالبي ندارد