درحال بارگذاري...
 1. معرفی:
 2. با توجه به تأثیر قابل ملاحظه انرژی بر کیفیت زندگی بشر، مطالعه وضعیت منابع، نحوه استفاده از منابع سوختی و مطالعه بازدهی فرایندهای شیمیایی و صنایع انرژی از اهمیت بسزایی برخوردار است و موضوعی جهانی محسوب می شود. در کشور ما نیز با توجه به اهمیت مصرف انرژی، مطالعۀ بازدهی فرایندهای تولید امری اجتناب ناپذیر بوده و ضروری است به صورت علمی مورد توجه قرار گیرد.
  در این کتاب مفاهیم ترمودینامیکی براساس قوانین ترمودینامیک با رویکردی جدید مورد بررسی قرار گرفته و کاربردهای عملی آن در فرایندها و صنایع مختلف نظیر فرایندهای شیمیایی، کارخانه های تولید مواد شیمیایی و فرایندهای تبدیل و ذخیره انرژی با ذکر مثال های عددی به طور کامل تشریح شده است. همچنین موضوعات مفید و متنوعی ازقبیل مفاهیم اگزرژی، امرژی، انرژی، نحوۀ بازیابی و استفاده از انرژی های طبیعی و مصنوعی، اقتصاد انرژی و وضعیت آینده جهان در حوزه انرژی مورد بحث قرار گرفته است.
  کتاب حاضر یکی از کتب جامع دانشگاهی در زمینۀ ترمودینامیک کاربردی است که می تواند پاسخگوی نیازهای محققان و دانش پژوهان مراکز علمی و تحقیقاتی و همچنین مهندسان و کارکنان مراکز فنی و خدماتی باشد.
  کتاب در چهار بخش و نوزده فصل تدوین شده است: بخش اول؛ اصول، بخش دوم؛ تحلیل دینامیکی فرایندها، بخش سوم؛ مطالعات موردی، بخش چهارم؛ پایداری
 3. ناشر: تهران : دانشگاه صنعتی شریف، موسسه انتشارات علمی , 1395
 4. نه، 430 ص. : مصور، جدول
 5. یادداشت: عنوان اصلی: Efficiency and sustainability in the energy and chemical industries
 6. یادداشت:این کتاب با شماره راهنمای TJ 163 .3 .S2919 در کتابخانه دانشگاه صنعتی شریف موجود است
 7. کلمات کلیدی:
 8. استهلاک انرژی ؛ استهلاک انرژی -- پیشگیری ؛ نیروگاه‌های برق -- بازده ؛ اگزرژی ؛ مهندسی شیمی
 9. شابک:9789642081646