درحال بارگذاري...
${resourceTitle}
4157 Viewed

گزیده مقالات و سخنرانیهای سمینار دانشجو، دانشگاه‌، سیاست‌

سمینار دانشجو، دانشگاه، سیاست (1374 : تهران)

 1. معرفی:
 2. مشارکت در تعیین سرنوشت سیاسی، حق و تکلیف عامه مردم است که در میان ملت، اصحاب دانش مسئولیتی مضاعف بر دوش دارند. شور اصلاح طلبی، دادخواهی و نیک اندیشی، قبل از هر کس، باید در دانشجویان حق آشنا مشاهده شود. لذا مراکز تعلیم و تربیت و ارشاد؛ نظیر مساجد از همان ابتدا محل تبادل نظر، شور و اعلام مواضع سیاسی بوده است و در این میان نقش فعال عالمان و متعلمان برکسی پوشیده نیست.
  به همین مناسبت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی شریف در مقام پاسخ به این پرسش، طرح برگزاری سمینار "دانشجو، دانشگاه، سیاست" را پیشنهاد و با همکاری معاونت امور مطبوعاتی و تبلیغاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آن را برگزار کرد.
  این سمینار در سه نیمروز برگزار شد که علاوه بر قرائت مقالات ارائه شده و پخش فیلم مصاحبه با دانشجویان، در زمینه چگونگی فعالیت های سیاسی و علل رکورد آن ، در موضوعات مختلف از شرکت کنندگان نظرخواهی به عمل آمد. همچنین چندتن از صاحب نظران با ایراد سخنرانی و برپایی میزگردهای سیاسی به ابهامات و سوالات موجود پاسخ داده و به اظهار نظر پرداختند.
  آنچه در این مجموعه گردآوری شده است؛ برگزیده سخنرانی ها و مقالات در برگیرنده مطالب ذیل می باشد: مقدمه، آوای حکمت، دانشجوی موفق کیست؟ فارغ الحتصیل مطلوب کدامست؟، مناسب ترین هدایتگر فعالیت های دانشجویی، دانشجو کیست و سیاست چیست؟ و راه پیوند آنها کدام است؟، دانشجوی سیاسی یعنی چه؟، آثار یک التقاط و مرزهای آن در فعالیتهای سیاسی، اگر شهیدان دیروز دانشجویان امروز بودند، چه می کردند؟، دانشگاه و توسعه سیاسی، حضور دانشجو در مسایل سیاسی و عوامل بازدارنده، تبیین نظرات و دیدگاه مقام معظم رهبری در مورد وضعیت سیاسی دانشگاه ها، جلسه پرسش و پاسخ
 3. ناشر: [تهران‌] : وزارت‌ فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی‌، معاونت‌ امور مطبوعاتی‌ و تبلیغات‌: دانشگاه‌ صنعتی‌ شریف‌، دفتر نمایندگی‌ مقام‌ معظم‌ رهبری‌ , 1374
 4. 191 ص
 5. کلمات کلیدی:
 6. دانشجویان -- ایران -- فعالیت‌های سیاسی -- کنگره‌ها ؛ دانشگاه‌ها و مدارس عالی -- ایران -- کنگره‌ها
 7. شماره بازیابی: 5.01.10003