درحال بارگذاري...
${resourceTitle}
4898 Viewed

مجموعه مقالات و مذاکرات سومین سمینار فیزیک و لزوم همگانی کردن آن، تهران، 8 دیماه 1390

سمینار فیزیک و لزوم همگانی کردن آن (سومین: 1390: تهران) , اخوان، محمد، 1325- ، ویراستار

 1. شرح مسئولیت:برگزار کننده شاخه فیزیک فرهنگستان علوم؛ تنظیم و ویرایش محمد اخوان
 2. محل نشر: تهران    ناشر: دانشگاه صنعتی شریف، موسسه انتشارات علمی، و فرهنگستان علوم    سال نشر: 1390   
 3. مشخصات ظاهری: و، 206 ص.: مصور (رنگی)، جدول
 4. خلاصه/چکیده:این سمینار با محوریت همگانی کردن علم، به ویژه فیزیک با حمایت فرهنگستان علوم، قطب علمی سیستم های پیچیده و ماده چگال و گروه فیزیک مواد پیشرفته دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
  همگانی کردن علم شکلی از اشاعه آموزشی معرفت است که علیرغم محدودیت ها و عدم قطعیت هایش، سعی دارد دانش را، درخور فهم مردم درآورد. همگانی کردن علم مجموعه ای از اقدامات و فعالیت هایی است که به مردم اجازه می دهد به فرهنگ، به خصوص فرهنگ علمی، فن آوری و صنعت و محیط زیست دسترسی داشته باشد. همگانی کردن و یا ترویج علم فیزیک دو مرحله دارد؛ یکی زیربنا و دیگری ستون است. مرحله ساده آن اشاعه دانش و مرحله پیچیده و البته شدنی آن ارتقاء سطح درک فکری مخاطبین از علم و فرآیند آن است. ترویج علم کلید دستیابی به توسعه علمی پایدار جوامع محسوب می شود.
  نظر همگانی شرکت کنندگان در سمینار، لزوم همگانی کردن علم به ویژه فیزیک از موضوعات راهبردی و بسیار مهم برای توسعه پایدار کشور به شمار می رود.
  فهرست مطالب این کتاب در سه بخش تدوین گردیده شده است. افتتاحیه، سخنرانی ها (شامل ده سخنرانی) میزگرد و در بخش پایانی؛ نظرها، پیشنهادات و اسامی شرکت کنندگان، عکس ها و پوستر سمینار آورده شده است
 5. یادداشت:این کتاب با شماره راهنمای QC 1 .C4 1390 در کتابخانه دانشگاه صنعتی شریف موجود است
 6. یادداشت:گنجینه
 7. توصیفگرها:
 8.     فیزیک-- کنگره  
 9.     فیزیک-- مقاله ها و خطابه
 10. شناسه افزوده: اخوان، محمد، 1325- ، ویراستار