درحال بارگذاري...
${resourceTitle}
3207 Viewed
 1. معرفی:
 2. جوشکاری علاوه بر اینکه فن و هنر است، جنبه های علمی گسترده ای در مرزهای علوم فیزیک، ریاضی، شیمی، مهندسی و به ویژه مواد دارد. از نگاه دیگر، تکنولوژی جوشکاری نه تنها در کنار روش های اتصال مواد فلزی و غیر فلزی در صنعت ساخت، مطرح است، بلکه کاربردهای فراوان دیگری نظیر تعمیر عیوب قطعات ریختگی یا فرسوده و ایجاد مواضع با خواص ویژه نیز دارد. با وجود پروژه های عظیم در نفت و گاز، پتروشیمی، سدسازی و غیره که جوشکاری به طور مستقیم در آنها نقش دارد، اهمیت این شاخه از مهندسی، بر همگان روشن است.
  پس از بررسی های فراوان و نگارش کتاب های جوشکاری فولادها و ... که با استقبال زیادی مواجه شد؛ تصمیم نگارنده کتاب بر آن شد تا کتاب تکنولوژی جوشکاری را در سه قسمت (جلد) ارائه دهد.
  جلد اول این کتاب در سال 1384 منتشر شد و جلد سوم آن که تکمیل شده فصل سوم کتاب تکنولوژی جوشکاری منتشر شده در سال 1364 است، در سال 1391 به چاپ رسید. تنوع مطالب جلد سوم نسبت به دو جلد قبلی به مراتب بیشتر است و سعی بر آن بود تا در تدوین این کتاب، علاوه بر استفاده از فصل سوم تکنولوژی جوشکاری، از منابع مختلف دیگر، استانداردها و جزوات درسی دیگر اساتید فن استفاده به عمل آید
 3. ناشر: تهران : دانشگاه صنعتی شریف، مؤسسه انتشارات علمی , 1384-
 4. ج.: مصور، جدول، نمودار
 5. یادداشت: جلد دوم و سوم این کتاب توسط امیر حسین کوکبی، بهروز بیدختی، حامد جمشیدی اول می باشد
 6. یادداشت: "محتوای الکترونیکی این کتاب نیز موجود می باشد"
 7. یادداشت:ج.1. فرایندها.-- ج.2. متالورژی.-- ج.3. طراحی و بازرسی
 8. یادداشت:این کتاب با شماره راهنمای TS 227 .K641 1384 در کتابخانه دانشگاه صنعتی شریف موجود است
 9. کلمات کلیدی:
 10. جوشکاری

 فهرست محتوای دیجیتالی

 فهرست مطالب

اين منبع فهرست مطالبي ندارد